הבדלים בין גרסאות בדף "88-113 לינארית 2 סמסטר א תשעו"

מתוך Math-Wiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 29: שורה 29:
  
 
==הודעות==
 
==הודעות==
 +
 +
* שימו לב שמי שהתחיל את תרגיל 8 ולא מופיע לו כפתור הגשת שאלה - הייתה בעיה בהגדרות של התרגיל בהתחלה. הבעיה תוקנה, ומי שלא מופיע לו הכפתור יכול להגיש את התרגיל, להתחיל מחדש ואז יופיע הכפתור.
 +
 
*תיקון טעות לקבוצה של שירה: בליכסון יש לנו <math>A=PDP^{-1}</math>, כאשר <math>P</math> היא מטריצה שעמודותיה הם הו"ע והיא הנקראת "המטריצה המלכסנת".
 
*תיקון טעות לקבוצה של שירה: בליכסון יש לנו <math>A=PDP^{-1}</math>, כאשר <math>P</math> היא מטריצה שעמודותיה הם הו"ע והיא הנקראת "המטריצה המלכסנת".
 
זוהי ההגדרה וסדר המטריצות (ולא כל שטות אחרת שהייתה בתירגול).
 
זוהי ההגדרה וסדר המטריצות (ולא כל שטות אחרת שהייתה בתירגול).

גרסה מ־12:59, 31 בדצמבר 2015

88-113 אלגברה לינארית 2

סגל ההוראה

  • מתרגלים: עופר בוסאני, עדי בן-צבי, שירה גילת

שעות קבלה: בתיאום מראש. מייל: כאן

מידע כללי

ציון הקורס יחושב באופן הבא: 80% ציון הבחינה הסופית, 10% ציון הבוחן ו-10% ציון שיעורי הבית.


בכל שבוע יתפרסם תרגיל ממוחשב להגשה (במערכת ה-XI, קישור בהמשך), ותאריך ההגשה שלו יהיה שבועיים לאחר מכן.הבוחן יערך ב30.11. החומר הוא עד פולינום מינימלי (עד בכלל).


ציוני הבוחן

שימו לב: לחלק מהסטודנטים לא רשום ציון לאור בעיה מול מדור בחינות. אנחנו מקווים שהבעיה תיפטר בהקדם.

הודעות

  • שימו לב שמי שהתחיל את תרגיל 8 ולא מופיע לו כפתור הגשת שאלה - הייתה בעיה בהגדרות של התרגיל בהתחלה. הבעיה תוקנה, ומי שלא מופיע לו הכפתור יכול להגיש את התרגיל, להתחיל מחדש ואז יופיע הכפתור.
  • תיקון טעות לקבוצה של שירה: בליכסון יש לנו A=PDP^{-1}, כאשר P היא מטריצה שעמודותיה הם הו"ע והיא הנקראת "המטריצה המלכסנת".

זוהי ההגדרה וסדר המטריצות (ולא כל שטות אחרת שהייתה בתירגול). --- תודה ליובל טוויטו על התיקון.

  • תיקון לתרגיל 4: בשאלה 7 התבקשתם לחשב את העקבה ואת הדטרמיננטה מהפולינום האופייני של מטריצה. כיוון שהמטריצה מסדר אי-זוגי, הדטרמיננטה אמורה להיות הנגדי של האיבר החופשי - ולא האיבר החופשי (למשל, אם p_A(\lambda)=\lambda^3-3\lambda-2, אזי \det A=2). הטעות תוקנה, וניקוד השאלה בוטל (בשביל לא לפגוע במי שהגיש). --- תודה לאוהד שינפלד על התיקון.

קישורים

חומר עזר

מבחנים

תרגילי הבית

תרגילי הבית יהיו במערכת ה-XI.

הכניסה למערכת היא מהקישור הזה. נרשמים באמצעות חשבון Gmail, ואז ב"רישום לקורסים" בוחרים באלגברה לינארית 2 תשע"ו סמסטר א'.

התרגילים יפורסמו מדי שבוע, ומועד הגשתם יהיה כשבועיים לאחר התרגול המתאים. בתחילת כל שאלה יופיע קישור לחומר עזר (המופיע גם בהמשך העמוד), שהוא סיכומים מההרצאות של פרופ' קוניאבסקי. החומר לא חופף ב-100%, אבל המשפטים העיקריים זהים, אז לא אמורה להיות בעיה.

לצורך ההכנה לבוחן ולמבחן, מומלץ לנסות לפתור את התרגילים ראשית על דף מבלי להסתכל על הפתרון הכתוב במערכת (לפעמים זהו פתרון מודרך, ולפעמים יש גם רמזים), ורק אם לא מצליחים להסתכל. לא נורא לא להצליח מדי פעם, אבל כדאי לנסות להבין את הרעיונות ואת הדרכים לפתרון.

בכל תרגיל שימו לב לסימונים המופיעים בתחילתו. בקורס הזה יהיו כמה סימונים (כמו איך לכתוב מטריצה) שהם הכרחיים לפתרון השאלות, ותצטרכו להשתמש בהם נכונה כדי שהמערכת תקבל את התשובה.

לאחר תאריך ההגשה ניתן יהיה להמשיך להגיש את התרגיל, אך הציון שתקבלו לא ישפיע (זה נועד לתרגול). בכל שאלה מופיעה לכם האפשרות "הגשת שאלה"; לאחר שתפתרו את השאלה (או חלק ממנה), זה נותן לכם משוב (אבל לא מגיש סופית; אפשר עדיין לתקן). מותר להגיש את התרגיל עד למועד ההגשה כמה פעמים, והציון הגבוה הוא הקובע. מועדי ההגשה יפורסמו פה בטבלה - הקפידו לעקוב. להארכות פנו למתרגלים לפני מועד הגשת התרגיל.

כתובת מייל לפניות: guybl412 "at" walla.com. פנו אליי אם יש לכם שאלה לגבי השאלות, אם מופיעה לכם שגיאה, אם יש בעיות במערכת או בתצוגה וכד'.

שיהיה בהצלחה ☺

חשוב: אנא הכניסו את תעודת הזהות שלכם במערכת ה-XI לצורך מתן הציונים!

תאריכי ההגשה

פה יוצגו תאריכי ההגשה של התרגילים הפעילים.

תרגיל נושא התרגיל תאריך ההגשה (לכל הקבוצות)
תרגיל 1 דטרמיננטות (חזרה) 5.11.15


הערה: מותר להגיש בכל היום של מועד ההגשה (ז"א, עד 23:59), אבל עדיף לא לדחות לרגע האחרון כדי לא להיתקל בבעיות טכניות.

שימו לב: עליכם לזכור להגיש את התרגיל, ולא רק לפתור את השאלות שבו. כאשר סיימתם, ניתן ללחוץ בסוף על "הבא", ואז לבחור להגיש את התרגיל.

סיכומי ההרצאות