קורסי יסוד ביהדות - ביקורת

מתוך Math-Wiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בחינת מושגי יסוד ביהדות

אם מישהו צריך סיכומים לקראת הבחינה במושגי יסוד הוא מוזמן להשתמש בלינק הזה\

--דביר חדד 13:37, 21 בנובמבר 2012 (IST)


קובץ המלצות של אגודת הסטודנטים+הערות מאת אדם

קורסי יסוד ביהדות - ביקורת

המלצות של גל - מעודכן לגבי דיני משפחה

  • קורסים של איתן פינקלשטיין (מעביר רק קורסים סמסטריאליים): לקחתי איתו את הקורס ספרי התורה - עיונים בבראשית ושמות. מעבר לכך שההרצאות היו מעניינות, הוא לא הקפיד על נוכחות (בשלושה שיעורים הראשונים הוא בדק נוכחות עם העברת דף ולאחר מכן "שכח" אותו בכיתה, בשיעורים לאחר מכן הוא לא בדק נוכחות בכלל), והמבחן היה אמריקאי עם בחירה (25 מתוך 28). אמנם היו שאלות במבחן שהקפידו על פרטים קטנים אבל מספיק לשבת ולהקשיב בשיעורים כדי להצליח. הוא העביר סיכומים לקורס בסופו של הקורס והעלה מאמרים שגם הם הכילו את רוב החומר (עם זאת למידתם לא הייתה חובה ולא נשאלו שאלות על חומר שהיה בהם ולא ניתן בכיתה). אמנם היו כמה שאלות על פרטים קטנים אבל באופן כללי אפשר להשיג ציון טוב בקורס. מה גם שהיה פקטור של 10 נקודות.
  • קורס בלימוד עצמי - דיני משפחה: ראשית, אין בו דפי סיכום לכל פרק כפי שאדם כתב שהיו בקורסי הלימוד העצמי שהוא למד בהם. הרבה חומר והמבחן ממש ירד לפרטים הקטנים. המבחן בסמסטר קיץ תשע"א בו אני לקחתי היה הרבה יותר קשה מהשאלות לדוגמה או מהשחזורים שברחבי האינטרנט.

גל.

המלצות של סער

תראו זה נכון שפינקלשטיין מרצה אדיר. אבל הסיכוי להשיג מקום באחד הקורסים שלו שואף לאפס... אני לקחתי את דיני אישות של פוגל פרונטלית , בתור חילוני, באמת מרצה טוב , אבל קפדן ומבחנים ממש קשים, יש בונוס של 10 נקודות על נוכחות. קורס קל הוא - ספרי התורה של פריאל יוסף, מרצה מלח הארץ פשוט אדם טוב, מעביר את הדף נוכחות בין התלמידים - ככה שאין בעיה של נוכחות, יש בונוס של 10 נקודות והמבחן ממש קל - מומלץ!

הערה לגבי פינקלשטיין והשגת מקום בקורס שלו

מה שסער כותב זה נכון. לקח לי כמעט חודשיים להשיג מקום שלו, וגם זה היה ממש במקרה (הלכתי למזכירות לשאול על קורס אחר ואז אמרו לי שהתפנה מקום כמה דקות לפני כן...). באפן כללי הקורסים שלו מאוד מבוקשים, בשל היותם סמסטריאליים ובשל היותו מרצה מעולה. אפילו הקורסים בימי שישי שהוא מעביר מלאים. אם יש לכם אפשרות - הרשמו לקורס שלו. גל.


טלבי

טלבי הוא מלך מלכי המלכים. תקחו את כל הקורסים שלו!

אלגביש

לקחתי אצלו מלחמה ושלום במקרא. השיעורים עלולים להיות מייגעים, אבל תראו לו כאילו אתם מקשיבים לו ותגיעו לכל הפגישות. במקרה כזה, הוא ייתן בונוס (אבל זה באמת רק אם הוא יחשוב שאתם מקשיבים לו), אבל גם לא תמיד הבונוס מתאים למה שאתם אמורים לקבל (בונוס עד 10 נק, אבל הרוב לא מקבלים 10. אצלנו ממש מעטים קיבלו בונוס גבוה מ-5). מבחן קצת מבלבל, ומצריך לקרוא מאמרים ולחרוש טוב על הפרטים הקטנים. אבל בכללי הוא בסדר גמור.

נשים במקרא-ד"ר אסתר אשל

קורס קל פצצות- אמריקאי קל 20/25. לא צריך ללמוד הרבה ומקבלים ציון מגניב לחלוטין.

ארץ ישראל תלמוד והלהכה --ר.שושטרי

קורס קליל ונחמד מיבחן אמריקאי קל. לא צריך לילמוד הרבה,רק להיות נוכחים בשיעורים (המרצה בודק נוחכות כל שיעור).

חגית עמרני

לקחתי אצלה עולמם של חכמים. היא נחמדה, מעבירה טוב את החומר (גם לחילוניים) והוא מועבר בקלילות. הקורס הזה מועבר אצלה רק בקיץ, פעם בשבוע, בימי ג 18-22. אמנם השעות לא מדהימות, אבל זה שווה את זה. ביטלה 4 שיעורים (מתוך 14), וביטלה עוד שניים (אבל אותם השלימה). בשאר השיעורים התחילה ב-18:10, נתנה 20 דקות הפסקה בדרך כלל, ושחררה ב-20:30. גם כשהיא מלמדת אז אין הרבה חומר, את הדברים החשובים היא מכתיבה, והיא גם לא תמיד מלמדת דוגרי (יש הרבה שיחות ודברים שהם לא למבחן, ואפשר לגרור אותה ללדבר על דברים אחרים, למשל פעם גררנו אותה לשיחה של 20 דקות על תאריך של שיעור השלמה). מעבירה דף נוכחות, אבל לא נראה שאכפת לה מזה יותר מידי (אבל היא כן אמרה שתעביר אותו למזכירות).